تاریخچه

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۴ تاسیس گردیده است و هم اکنون در پنج فاز در بیش از 530 متر مربع فضای کاری مشغول به کار می باشد . این آزمایشگاه زیر نظر آقای دکتر مهرداد فاضلی منش بعنوان موسس و مسئول فنی اداره می شود و دارای بیش از  ۴۲ پرسنل در دو شیفت کاری می باشد.از ابتداي تاسيس تعهد مسئولين و مديران آزمايشگاه در گسترش هر چه بيشتر آزمايشگاه بر مبناي افزايش كيفيت و كميت دستگاه ها و پرسنل بوده است و روند بهبود كيفيت در اين آزمايشگاه امري پيوسته و جاري مي باشد.

خط مشی کیفی

خط مشی :
آزمایشگاه تشخیص طبی فاضل، عضوی است از جامعه آزمایشگاه های تشخیص پزشکی کشور که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز انجام تمامی آزمون های تشخیصی  بالینی  را دارد. این آزمایشگاه در رابطه با پذیرش انجام و گزارش دهی آزمایشات مربوط به بیوشیمی،  هورمون شناسی، سرولوژی، میکروب شناسی، انگل شناسی، ايمونولوژي،  هماتولوژی و آنالیز ادرار فعالیت می نماید.
با اعتقاد به اينكه  ”  اخلاق حرفه اي و متعهدانه در آزمايشگاه نظير تخصص تاثير گذار است  ”  آرمانهاي ذيل را سرلوحه كار خود قرارداده و همواره ميكوشيم تا با دميدن روح  ” تعهد ”  در تمامي مديران و كاركنان آزمايشگاه نسبت به شهر و مردماني كه در آن زندگي مي كنيم وفاداري  و تعهد خود را به اثبات برسانيم .
ما اعتقاد داريم  كه بدون شك ارتقاء دانش و آگاهي كاركنان ما  موجبات رشد و تعالي روند درمان و پيشگيري از بيماري مراجعين را حاصل نموده و باعث سلامتي خانواده ها و در پي آن جامعه مي گردد . آزمايشگاه فاضل ، طبق برنامه اي مدون ، از پيش تعيين شده  و  سيستماتيك  در راستاي تحقق اهداف سیستم مدیریت کیفیت به شرح ذيل قدم برداشته است :

     ارتقاء كيفيت خدمات آزمايشگاهي به گونه اي كه همواره معيار و شاخصي براي ارزيابي كيفيت باشيم.

     افزايش رضايتمندي افرادي كه به گونه اي با اين مركز در ارتباط هستند ، به شيوه اي كه قدرت خود را در برطرف كردن نيازهاي هميشگي آنان افزايش دهيم .
تحقق اهداف فوق همواره مد نظر و كعبه آمال مديريت و تمامي كاركنان آزمايشگاه فاضل بوده  و با تمام وجود ؛ شرايط تسهيل كننده نيل به اين اهداف را مي جوييم .
در اين خصوص همواره  استفاده از ادوات و تجهيزات مدرن  ، مكانيزه و به روز ، كه خطاي انساني در آن به حداقل ممكن رسيده باشد ، بكارگيري كاركنان مجرب ، آموزش ديده و نيز ارتقاء و بازآموزي دوره اي آنان در خصوص موارد تخصصي كنترل كيفي  و نيز اخلاق حرفه اي در آزمايشگاه ،  برگزاري سمينارها  و  كارگاههاي آموزشي  در كنار مديريت علمي و سيستماتيك طبق استانداردهاي بين المللي جزء لاينفك سياستگذاريهاي كلان اين مركز ميباشد . استاندارد خدمات آزمایشگاهی مورد استفاده در این آزمایشگاه  ISIRI-ISO 15189:2007 می باشد.
خرسندي و رضايت مراجعين و تمامي افرادي كه به گونه اي با اين مركز در ارتباط هستند ، از عملكرد ما ، بدون شك بزرگترين پاداشي است كه ما به دنبالش هستيم .
تمامی مدیران و کارکنان این آزمایشگاه خود را ملزم و متعهد به آموزش مستندسازی، تضمین کیفیت و ایمنی در آزمایشگاه می دانند و مکلفند که همواره طبق خط مشی ها و روش های اجرایی طرحریزی شده عمل نمایند.
رعایت اصول اخلاق حرفه ای به منظور ایجاد کیفیت مناسب نتایج در تمامی فرآیندهای این آزمایشگاه جزء سیاست های این مرکز می باشد.
مدیریت این مرکز سازگاری عملکرد تمامی فرآیندهای تشکیل دهنده آزمایشگاه را با الزامات این استاندارد تضمین نموده و خود را متعهد و ملزم به اجرای کامل آن می داند.
 

 


حوزه فعالیت

آزمايشگاه تشخيص كلينيكي فاضل داراي بخش هاي بيوشيمي، هورمون شناسي، خون شناسي، سرم شناسي، ايمني شناسي، ميكروب شناسي، انگل شناسي،‌ قارچ شناسي، الكتروفورز، تست هاي سلامت جنين ( تريپل ماركر، كوادر ماركر)، تومور ماركرها، سطح سرمي داروها، كنترل كيفي، آموزش( گذراندن دوره هاي آموزشي جهت پرسنل امري اجباري مي باشد)و … مي باشد. عمده فعاليت آزمايشگاه در زمينه آزمايشهاي تشخيص كلينيكي مي باشد. آزمايشگاه از آبان ماه سال ۱۳۸۷ موفق به دريافت گواهينامه  ISO 9001_2015 گرديده كه سالانه توسط بازرسي مميزين شركت URS  تمديد شده است و در حال حاضر در راه كسب استاندارد ۱۵۱۸۹   ISO  فعاليت مي نمايد